גבעת חיים איחוד
חסר רכיב

סיפור מקום/ קבוצת SHEVA- תערוכה בגלריה יולי 2024

10/07/2024
סיפור מקום   /   קבוצת SHEVA
איה סריג, דליה חי אקו, לילי פישר, ענת גרינברג, רוזה בן אריה

“מתי כותב אדם את הסיפור הטוב? בשעה שלא חשב כלל לכתוב אותו. זה נוצר בליבו מאליו. לפתע הוא מקבל כוויה הצורבת ואינה מרפה, הוא מנסה לכתוב וזה ’הולך‘! מעולם לא הכינותי את עצמי לכתוב סיפור, וכל אותם הסיפורים, שהכינותי עצמי לכתבם, לא כתבתי ולא אכתוב לעולם.”     [ש"י עגנון]
במסע יחד במרחב הקהילתי של הקיבוץ יוצאות אומניות קבוצת SHEVA לחוות תהליך משותף של יצירה. הן בוחרות לשוטט בחצר הקיבוץ, לשמוע קולות, לראות מראות, להיפגש עם חברים לשמוע את סיפוריהם, לדפדף בארכיון המקומי ולהתיך הכל לתוך מאגר של סיפורים ממנו יצאו לדרך. 
את חומרי הגלם הארכיוניים, את התמונות והדימויים הן מעבדות בתהליך העבודה כשכל אחת עובדת בנפרד בסטודיו שלה. כל אחת מביאה את נקודת המבט הייחודית שלה דרך החוויה האישית שקסמה לה. מתקיים כאן תהליך מקביל – בעוד הן מתארות את הפסיפס האנושי של קהילת הקיבוץ, נחשפות דרכי העבודה המגוונות שלהן. לכל אחת ארגז הכלים שלה, ויחד הן מציעות מבט אמנותי מרתק על קהילה, שהיא הקיבוץ שלנו גבעת חיים איחוד. 
בסוף התהליך מתמזגות העבודות לכדי מיצב אחד בחלל הגלריה, מיצב המאזכר את מדפי הארכיון ממנו הן יצאו בתחילת הדרך.

איה סריג - מתייחסת לחומר הגלם לנייר. ע"י יישון והפיכתו לגווילים, זיכרון וחומר הופכים למהות אחת. 
דליה חי אקו - זיכרונות ודימויים שתולים במכלי קרטון של ארכיון. ואפשר לראותם ע"י הצצה בחרכי הקופסה, כמעין הבזקי זיכרון שנמוג. 
לילי פישר - בטכניקת הציור המיוחדת במשחת הנעליים, סצינות מן העבר בקיבוץ מקבלות חיות מחודשת.
ענת גרינברג - הירק והנוי של פינות הקיבוץ שבו את ליבה והיא רושמת אותם בקו רישומי מונוכרומטי על מצע קרטון.
רוזה בן אריה – בעזרת טכניקה מיוחדת של ערבוב חול עם דבק נוצרים חפצים מחיי היום יום שאפיינו בעבר את הקיבוץ ומקבלים מראה של דלות זוהרת.

אוצרות: גילת בן אריה, חנוש מורג, מיטל סיון שני

חסר רכיב