גבעת חיים איחוד
חסר רכיב

אוהל מעל הבריכה מאת אורי וולף 1978

1973 בתוכנו
בשדה הספורט

"ההיכל הנישא" קם על תילו 
ב-1 במרס בשעה 2.35 אחה"צ הונע המנוע של המפוח אשר מחזיר אוויר לאוהל, ותוך דקות ספורות התנפח המבנה בקצב מהיר יחסית, ובתוך 25 דקות התרומם לעינינו מין בלון ענק ונוצץ בשמש החורפית. כל הנכנסים לראשונה פנימה נדהמים מן המראה המוזר של בריכת השחייה שלנו שקבלה לפתע צורה חדשה לגמרי, כאילו רק עכשיו צצה והתרוממה מעל פני השטח.
בינתיים התרגלנו לא רק ליופי, אלא גם לצרות הזעירות של עודף כלור ובעיית הדלתות (שהיא מוסיפה עניין ללא ספק). על כל פנים הציבור מוזמן לבלות באוויר ממוזג ובמים חמים, ונוסף לכך – גם להוסיף לעצמו קצת כושר והרבה בריאות.

כתב עדי נחמני
מפלאי הטכניקה בתוכנו

לאוהל הענק העשוי מחומר פלסטי
אשר נטוי על פני כל שטח הבריכה 
שם או כינוי הולם ללא לאות חיפשתי
שיבטא יפה ערכה, גודלה, ריחה.
הרי כל הנכנס פולט מיד: "פנטסטי!".
קבוצת השחיינים היא בוודאי שמחה. 
שוב על אוויר (דחוס), אכן, מהפכה...
יותן לאוהל שם!
ושמא אהל-שם?
ש"מ-לאמור:
שמור(ה) מפני הקור (מציע עדי)

אוהל על בריכת השחיה
כתב: אורי וולף
מפתיע את כולנו, באיזו מהירות הקימו את האוהל מעל הבריכה. לאחר שהיו לנו התלבטויות רבות בדבר הבדיקות הטכניות ועמידות הכיסוי בתנאים של כלור, רוחות ושאר תעלולי מזג האוויר, גם בבעיית אחסונו בקיץ (ואולי להשתמש בו למטרות אחרות?). חתמנו על חוזה בסוף ינואר כשהחברה מתחייבת לבצע הכל עד 10 למרץ ש.ז.

החברה עמדה מהר עוד יותר במשימה והקימה את האוהל ב-1 למרס. ידועה לנו השאלה המציקה לרבים (ולנו בתוכם): האם הייתה הצדקה להקים את האוהל השנה?

חכמים אפשר להיות בחורף בו השמש זורחת העוז וגשמים (לצערנו) אין. כאשר חתמנו על החוזה – עוד אז עמדה השאלה, אם דחופה הקמת האוהל השנה, והחלטנו (בשיתוף עם מוסדות הספורט בארץ), שאם לא תקים אותו החברה עד 10 למרס, נדחה את זאת, על חשבון החברה עד לחורף הבא. והנה, כאמור, קם במהרה על תילו.

אף לאחר מעשה אינני מצטער על כך שיותן לנו כחודש-חודשיים לנסות את האוהל בתנאים קיצוניים של חורף, כלומר בתקופה שישבה גם גשמים וגם ימים יפים. כך נדע לשפר את הטעון שיפור לקראת החורף הבא. קיימות בעיות של תפעול נכון לגבי הבריכה בתנאי כיסוי, ויש להניח שיהיה דרוש לנו קצת זמן, עד שנלמד את התפעול הנכון.
למשל, למרות הכמות האפסית של כלור שאנחנו מוסיפים למים – יש עודף. יש בעיות של חימום ושל לחות יתר – וגם בעיות – הן ענייניות והן פסיכולוגיות – של אוויר דחוס. אנו מקוים שנתגבר במשך הזמן על כל אלה.

אין זה סוד שחברים אחדים מתמרמרים על ההשקעה ופוסלים אותה מעיקרה... כשם שיש האומרים שחם מדי בבתי הילדים בעת החימום המרכזי - וכאלה הטוענים שקר מדי. לעולם אי אפשר לספק את רצון הכול.

נא להתאזר בסבלנות, לחכות לתפעולו הנכון של המתקן – בעיקר בחדשים נובמבר עד מרס בתנאי גשם, קור וסופות שלא אפשרו עד עתה להתרחץ בנוחיות בבריכה – ורק אחרי כן להסיק מסקנות.
נראה שאיננו היחידים בעולם שבריכתם מכוסה. יתרוננו הוא שבקיץ תהיה לנו בריכה פתוחה.
 
רחצה נעימה לכולנו! 

חסר רכיב