כניסת חברים ותושבים

כך היינו: התחלת הבניה בנקודה / מרים ארזיישראל כ"ץ (אבא של רביבה שמיר ונורית וולף) היה רכז הבניה במשך שנים רבות. היה ידוע בקפדנותו, ובדאגתו לכל הפרטים ולו הקטנים ביותר בכל מבצע ומבצע. הוא היה אחראי על בניית הנקודה, וגם דאג לפרסם את הפרטים לידיעת הציבור בחוברות  "בתוכנו". נביא כמה כתבות מן התקופה ההיא:


17.4.1952 (עוד לפני הנחת אבן הפינה): "בשבוע שעבר התחילו ביישור הקרקע בשביל 24 הבתים הראשונים (48 יחידות דיור). היישור נעשה לכל בית ובית, כולל את שטח הנוי מסביבו. העבודה הייתה קשה בגלל הבדלי הגובה של הגבעה. הספקנו ליישר מרבית המגרשים ויש לקוות שבשבוע הבא נסיים את העבודה גם בשביל הכביש הפנימי. השבוע הסתיימו גם יתר ההכנות לבניה, ובהתחלת השבוע יחלו לעשות בלוקים במקום וכן את הקידוחים ליסודות הבתים. החלטנו לעשות את הבלוקים במקום בכדי להבטיח את טיב העבודה ופיקוח על החומרים. הבלוקים ייעשו סמוך לבניינים כדי לקמץ בהובלה ולמנוע שברים.

"כל עבודות הבניה יבוצעו ע"י המחלקה לבניה של האיחוד. המחלקה דואגת לאספקת החומרים הדרושים לבעלי המקצוע. מיכאל כפרי (אבא של יוסי, מ.א.) ינהל את העניינים מטעם המחלקה."

יולי 1952: "בשכונה החדשה הספקנו ליישר 9 מגרשים להקמת 9 בניינים בני 4 דירות, והקודחים כבר ניגשו לקדיחת הבורות עבור הכלונסאותהגישה למגרשים אלו קשה מאד ויש צורך בעזרת טרקטור שרשרות כדי לסחוב את האוטומובילים עם החומר עד למקום. האדמה כולה חול נודד בעומק רב, ואפילו המכוניות בעלות הנעה קדמית שוקעות בו."

אוקטובר 1952: "בחג המים שייערך במוצאי חג הסוכות בנקודה, תהיה לחברים שמחה כפולה ומשולשת  לראות את הבאר היצוקה, את השכונה החדשה בבניינה ואת חדר האוכל החדש ההולך ומוקם על צלע הגבעה.  כן תשמחנה המטפלות בתינוקות ובפעוטונים בראותן שטח אדמה מיושר, עליו ניגשים לבניין 4 פעוטונים. גם המשקיסטים יוכלו לברך על ההתחלה בראותם מחסן-אספקה בבניינו, הכנות ליציקת קירות לאבוסים  ברפתוהכנות לבניין בריכת השקאה על ראש הגבעה.  

"יישרו את המקום ונחפר השקע בו תיבנה הבריכה. סודר כביש כורכר מהרעפיה עד למקום הבריכה להובלת חומרי בנין... כל אלו הן התחלות, ועוד יעבור זמן רב עד לגמר, אולם גם להתחלות יש לשמוחאמנם הרבה קשיים והפרעות יעמדו בפני המבצעים, בעיקר עקב המחסור בחמרי בנין שונים, כגון: עץ, ברזל ועוד. אנו מקבלים חומרים אלו בהקצבה ובאיחור וכתוצאה מכך אי-אפשר להתקדם במהירות הרצויה."

"בתוכנו" 2012