כניסת חברים ותושבים

לונה-פארק של יום העצמאות 1985
עלון בתוכנו מס' 589 10.5.1985 עמ' 3

בלונה-פארק של יום העצמאות היוו הקרטינגים אטרקציה.

עמי מדיני מספר עליהם:
את האבטיפוס (המודל) - השגתי ממשמר העמק. הרכבנו עשרה קרטינגים. את החלקים קניתי בכל מיני מקומות והרכבנו את הקרטינגים במוסך ובמג"ח – בהשתתפות מאיר נחמני, מורדי, איציק הרץ ועוד. ההוצאה מסתכמת בכאלפיים דולר (באישור מיוחד להוצאתם) העקרון של הנעת הקרטינג הוא עקרון של מנוע חשמלי על מצבר הדורש טעינה לאחר מספר שעות נסיעה. כעת נמצאים הכלים בשלבי הכנתם לאפסון: תיקוני נזקים, צביעה ואריזה. כמובן שיש אפשרות להפעילם באופן שוטף וקבוע אבל: יש צורך במצברים לקרטינגים (מחיר כל אחד- 100 דולר) וזו הוצאה נכבדת. ביום העצמאות פעלו הקרטינגים על מצברי טרקטורים שכבר הוחזרו אל הטרקטורים... כדי להפעיל יותר את הקרטינגים, יש להתגבר על בעיה זו ובעיות ארגוניות אחרות.
השימוש הטוב והחינוכי לילדים - לתרגול נהיגה זהירה ולתרגול ציות לתמרורים - בעיקר לנהגי האופניים הלא-זהירים! ועוד - יש לציין כי בשנה וחצי האחרונות היה זה עיסוק כמו "שסתום לחץ" (לפעילויות הציבוריות ולעבודה) שנהניתי לעסוק בו בשבתות וחגים, ורק לקראת הסוף ביצענו מספר ימי עבודה מרוכזים, ממושכים.

על ארגון וביצוע הלונה-פארק מספר דני הרמן:
עריכת פיקניק ולונה-פארק הינה בגדר מסורת. השנה לא קיימנו את הפיקניק עקב הנטייה לצמצם וכן עקב דחיסות האירועים במשק (חגים ומועדים) שהטילו עומס על ציבור החברים.
הכוונה השנה היתה לארגן לונה-פארק בבריכה שיהיה מורכב משני חלקים: האחד - יותר חוויתי-אישי, על בסיס מתקנים שונים (בייצור עצמי ככל האפשר) והשני – משחקים קבוצתיים ברובם היתוליים, וכמובן - ארוחת צהריים שהוגשה במזנונים.
הפעילות החלה בסביבות עשר בבוקר עד לפנות ערב, באזור הבריכה. המתקנים העיקריים היו: הקרטינגים (עליהם יספר עמי בנפרד), העגלה "המשוגעת" שנבנתה ע"י מרטין דה-בורס ולצערנו הפעם, לא היתה מקושטת מספיק ועקב כך לא משכה את תשומת ליבם של הילדים בתחילה, אבל אח"כ היה קשה להפסיק מרוב לחץ וביקושים... הגלגל הענק שרענן הרמן וגלעד רפאלי החזירו אותו לכושר, והוא משך אליו רבים מאד. בריכות הדיג – (הדגים היו בקבוקי שתיה) שהתקין מנחם עמלי (בעיקר את החכות) והיוו מוקד משיכה לילדים ומבוגרים כאחד. משאית רכינה (הייבר) – היוותה אתגר טיפוס רציני לילדים שניסו להגיע אל הצ'ופרים התלויים... את קרונית המסילות ואת המתקן הרוטט הבאנו מגח"מ והם הוסיפו הרבה לרבים...
החלק השני – המשחקים – זכה להצלחה רבה. חנן שפע היה האחראי ולמרות החששות, הציבור ברובו נענה להזמנה, שיחק וצחק...כדאי גם לציין ששטח הבריכה הוכן, נוקה וטופל ע"י חברת הילדים בעזרת צוות הנוי.
האחראים על הלונה-פארק היו שוקי בר-ניב ודני הרמן, ועזרו בהפעלת המתקנים – ילדי השכבה הבוגרת. המון תודות לכם מכל המשתתפים, מילדי הפעוטון ועד לסביהם.