כניסת חברים ותושבים

רענן חרל"פ 31.3.18
רענן חרל"פ
הנדסת המישור
31.3.18 - 12.5.18
פתיחה: שבת, חג פסח 31.3.18 בשעה 12:00
שיח גלריה עם האמן: שבת, 14.4. בשעה 12.00 

רענן חרל

הנדסת המישור  /  רענן חרל"פ

"חומרי הגלם של אתרי בנייה אהובים עלי מילדות. אלו הם אבני היסוד של הזיכרון שליאבי היה פועל בניין ואתרי הבנייה היו עבורי חצר המשחקים".  זו עדותו האישית של האמן רענן חרל"פ על המעיין ממנו נובע תהליך היצירה. התבוננות לא שגרתית של האמן בשילוב חוויה של המפגש הראשוני בעבר מתורגמת היום לעבודה אמנותית. קורות העץ היבש מקבלים ביטוי חדש. בתהליך החיפוש אחרי חומרי גלם לעבודותיו נחשף אצל חרל"פ עוד רובד של זיכרון אישי המלבה את העשייה. "אני מנסה כל הזמן לייצר לי איזה סיפור שיעניין אותי ובעקבותיו אני הולך ובונה את העבודות".

בתערוכה זו מוצגות עבודות המייצגות כמה מאופני העבודה של האמן. קבוצה אחת קרובה ברוחה לסגנון הרדי-מייד, ביצירות מוטמעים חפצים של טבע דומם. קבוצה נוספת היא בעלת אופי הנדסי-ארכיטקטוני, מופשט משהו, נשענת על עשיית תלת ממד בדו-ממד. יסודות פרספקטיביים מתעתעים יוצרים אילוזיה, והצופה תוהה האם הוא מביט באוביקט שהוא דו מימד או תלת מימד.

"חרל"פ מיישם את הידע שפיתח בהטמעת הלוגיקה של הפרספקטיבה הציורית אל-תוך השפה התלת ממדית של הפיסול. הוא בונה על-פני משטח ישר מערכת פרספקטיבית של קווים היוצרים עומק ציורי ויוצר אינטגרציה מתוחכמת בין שני המדיומים"*.

סדרת עבודות נוספת התפתחה ממש לאחרונה ביצירתו, עלים הנבנים מלוחות המונחים זה ליד זה, באופן מפתיע נוצרים בין לבין כעין קימוטים וזוויות היוצרים עומק ונפח באובייקט הפיסולי. על כך אומר האמן: "קורות העץ שאיבד את חיותו מושכים אותי לבנות מהם משהו חדש, אורגני".

עבודותיו של חרל"פ טומנות בתוכן קסם מיוחד שביסודו דיאלוג בין דיבור בשפה רזה ומצומצמת לבין רובד גבוה ובלתי מתפשר היודע את רזי השפה האמנותית.

אוצרות: רותי שגיא וחנוש מורג

*טלי תמיר, מתוך הקטלוג "סלון-כיתה- מחסן: אוניברסיטה הפתוחה, 2011