כניסת חברים ותושבים

פתיחת תערוכה חדשה- קו ונקי
תאריך התחלה  28/12/13
שעת התחלה  12:00
מקום
אנטון אברמוב
קו ונקי

28.12.2013  - 8.2.2014
פתיחה , יום שבת 28.12.2013  , שעה 12:00 


אנטון אברמוב

קו ונקי

אנטון אברמוב נולד בסופיה עיר בירתה של בולגריה בתחילת שנות השמונים. ילדותו עברה עליו בין העיר הגדולה, לבין הכפר הקטן של סבתו. עם סיום לימודי האדריכלות בבית הספר התיכון הייחודי שבו למד עלה ארצה.

אחרי כשנה של עבודות בכל רחבי הארץ התגייס אנטון לצה"ל ושירת כלוחם קרבי בחטיבת גבעתי. בזמן הזה החל להתעניין בצילום וצילם מאות צילומים בנושאים שונים. הוא התעמק בעיקר בהבנת "נקודת מבטו של האדם המתבונן".

שנה אחרי שחרורו מצה"ל נרשם ללימודי קולנוע והחל את השכלתו הגבוהה ב"מנשר". במקביל ללימודי הבימוי, התסריטאות והפילוסופיה עסק גם בתכנים ובקורסים הקשורים בחומריות כגון ציור, פיסול, נגרות וכו'.

כבר מגיל צעיר לימד את עצמו האמן אנטון אברמוב להיות פתוח אל מה שמזדמן לו, ואם העולם מזמן חומרים פשוטים, למה לסרב להם? ובהיותו ברוך כשרונות הוא מנתב את עצמו למסלול של חומר זמין ומצוי בדרכו, את הרעיונות ואת המחשבות הוא יכול לבטא גם דרך חומרים נמוכים, כגון :חתיכות פח חלוד, חוטי ברזל, קנבס מלוכלך, פשתן שסבתא-רבא שלו רקמה במו ידיה וחתיכות עץ ישן. חומרי הגלם המיוחדים מוסיפים ליצירותיו רובד נוסף, מחוספס משהו, ובו בזמן רגיש ופיוטי.  

 

הדמויות שהוא בוחר להציג בתערוכה זו באו מאהבה – לזיכרון המשפחתי שנשאר קפוא באלבומים, לרחוב התל-אביבי שבו הוא מעורה ביום-יום, ולחצר הקיבוץ שהיה, כפי שהתוודע אליה תוך שהוא מנסה למתוח קו בין העבר שלו למולדת החדשה שלו. בדרכו המיוחדת הוא מתחבר לטיפוסים שונים ומנסה לחיות אותם. וכפי שהוא אומר (ציטוט): "מי שחושב שיצליח לכבול את עצמו תחת דמות אחת כל חייו מפסיד את כל האנשים הנהדרים שהוא היה יכול להיות".

במתיחת חוט (ברזל) בין המלא לריק, בין האין והיש, בין השם לפה הוא מעמיד עולם ומלואו. בקו אחד לעיתים מתפתל ולעיתים מתמצת, הוא מגדיר את העיקר, את המוטיב. כמה עקרוני יכול להיות שימוש נקי בקו.